Osada FAR-WEST Přerov

Osada Far-West byla založena v roce 1955.Čtyři kamarádi ,Juzi(Alois Smetana),ády(Vladimír Horáček),Baček(Zdeněk Smýkal),Fous(Miloslav Dohnal) se rozhodli založit osadu Far-West.
Zalíbilo se jim místo poblíž Přílep v Hostýnských horách.V blízkosti skaliska zvaného Hrádek našli příhodné místo pro osadu.Postupně do osady přibývali noví členové:Andulka(pozdější manželka sherifa Juziho),Hans,Charli,Rudy(Rudolf Valášek) připojil se i Sahir(Josef Horáček) bratr Adyho z osady T.O. TULáK,Jiří Drábek(Jack).
Osada byla několikrát vypálena,lesáky,kteří v té době nepřáli trampingu a trampům.Přesto byly podsady znovu opraveny.Až přišel den kdy byla celá osada dynamitem srovnána se zemí.Na místě osady postavil Sam (Václav Malina) malou chatku kam časem jezdíval.Přesto byla i tato chatka zničena ale místo původní osady je stále navštěvováno.Osada měla i svou kapelu Špunt :Bob(Jiří Novodomský),Prcek(Jaroslav Votruba),Jarka (Ludvová),Fous(Mil. Dohnal),Míla(Miloslav Dohnal mladší).Postupně se z osadní kapely stala kapela ŠPUNT,dnes již známá folková kapela.Dnes se kapela úspěšně zúčastňuje různých akcí a je již celkem pojmem v trampské muzice.Na Mohelnickém Dostavníku pravidelně hrává Fousovu píseň:POZDRAV PO HVĚZDáCH,jako vzpomínku na mrtvé kamarády,kterou věnoval na přání Aligátora(Pavel Venkovský) Mohelnickému dostavníku.
Dnes osada zanikla a jen čtyři její členové mají chaty na Trojáku v Hostýnských horách.
far-west1
far-west

Podobné příspěvky