Rujana-Kdo na nich je?

Nedá mi to, abych se nevrátil k článku o osadě RUJANA, který vyšel ve ,,Vandrtorně“ dne 14. července 2011. A to k dnes již vzácným fotkám z roku 1935, které článek doprovázejí. Na 1. snímku drží jeden z borců volejbalového družstva Rujany vlajku. Určitě nejde o osadní vlajku klasickou, ale o parádní vlajku zhotovenou pravděpodobně k volejbalové soutěži ( možná Blechův memoriál ?), ručně vyšívanou na sametové látce, podle mého názoru, mezi trampy velmi vzácnou! Cením si toho, že podobná zdobí i mojí sbírku trampských trofejí! Na důkaz přikládám barevnou fotku.

vlajka_rujana
Tyto snímky vznikly pár let před tím, než jsem se já a moji kamarádi vyklubali na tento svět. Ale ještě se nám podařilo osobně zastihnout tuto generaci zakladatelů osady Rujana. Kovaříka, bratry Míky, Hálka, Urbana, Buška zvaného Mařena a další. Poznali jsme je již jako o generaci starší pardy a tak si marně lámu hlavu, který z nich je na těch fotkách?! Za ta léta od vzniku těchto snímků se jejich obličeje strašně změnily!
Zdá se mi pravděpodobné, že na snímku č.1.druhý z leva a na snímku č. 2. první z leva, je výborný volejbalista a smečař osady Rujana, kovaný tramp, dlouholetý kamarád naší osady ,,Tramp boys“ Zdeněk Bušek ( porovnával jsem podobu z pozdější doby- fota stránka Vandrtorna- Tramp boys), známý mezi trampy pod přezdívkou ,,Mařena“. Tento ,,dlouhán“, ještě jako starý trampský kmet s ,,usárnou“ na zádech s námi, tehdy ještě mladíky jezdil pod ,,širák“.
Rujana 1935_1Rujana 1935_2
Je pravděpodobné, že většina pamětníků této slavné doby Rujany již nežije, ale je možné, že si některý z nich poznamenal tato jména na zadní stranu fota a možná právě teď je prohlíží některý z potomků.
Pokuste se dát vědět!
Ahoj!
Dewi

Podobné příspěvky