|

T.O. Indiano

Velmi zajímavé fotky jsme dostali do naší galerie od Toma. Na většině je zobrazen dnes již nežijící šerif T.O. Indiáno Patrik.

To mi připomnělo epizodu, kterou nám kdosi vyprávěl na potlachu  „T.O Zlaté Lilie“, na Doksích u Kladna.

Když Patrik šel prvně z Kladna pěšky na Sýkořici, tak v Bělči se mu zdálo, že už jde dlouho, tak když uviděl přes plot, (při jeho přes dva metry vysoké postavě to nebyl problém) nějakou domorodkyni na zahradě. Slušně pozdravil a otázal se: „Prosím kudy na Sýkořici“, ona dobrá žena odpověděl, „pořád po téhle silnici“, on „a jak je to ještě daleko“? Ona se na něho podívala, a když viděla, že kouká přes plot, bezelstně odpověděla. „Jó, vy jste tady na koni, tak to tam budete hned“!

Fotky jsou historické, tak kvalita nic moc. Důležité je, že jsou dalším dílkem do skládačky kladenského trampingu, kterou se tu snažíme vytvořit. Jsou to fotografie z různých akcí, tak se tam objevují i tváře kamarádek a kamarádů z jiných osad, jak už to tehdy bylo mezi trampy zvykem. Možná, že se nějaký pamětník upamatuje a dá nám vědět, co to bylo za akce a kdo se jich účastnil. Za případné popisky  k fotografiím. Děkujeme!

Fota jsou zde: http://vandrtorna.galerie.cz/6040705-t-o-indiano#

.

 


Podobné příspěvky