|

Poslední cesta

Poslední cesta. Je to píseň z alba ke třicátému výročí skupiny Fechtýři.

Upravil a zpracoval Tom

Pří této příležitosti bych rád doplnil:

Doplnění ke vzniku skupiny Fechtýři.

Chtěl bych uvést několik drobností o jednom z prvních zakládajících členů skupiny Fechtýři. Jelikož jsem o něm nikde nenašel ani zmínku až na jedno foto na plakátě ze třicátého výročí skupiny Fechtýři které se konalo v roce 2003 v obci Kováry.

Shodou okolností jsem sním tehdy navštěvoval stejnou školu a ba i třídu na SOU Slaný. Někdy v roce 1972 ho jeden kamarád z Brandýska, tuším to byl Milan Albert, pozval do party tamních kluků do parku naproti restauraci Šaroška, kde se kluci scházeli a tejrali každej nějakej ten hudební nástroj.

Byli to tenkrát Honza Janda, Pavel Pánek, Mirek Boštík a Karel Mladý. Pavel ( meďák) tehdy ještě hrál na dvanáctistrunnou kytaru, kterou ale prodal právě mému příteli a s plnou vervou se vrhnul- a to je dobře, na pětistrunné banjo. A tak, vznikla, skupina Tuláci! Zkoušet se začalo v již zmíněné restauraci Šaroška.

V roce 1973 pak přišel do kapeli co by vůdce a jakýsi mecenáš Václav,,Dewi´´Černý a od té doby začala kapela hrát pod názvem Fechtýři.

Tak že tohle byli skutečné začátky skupiny Fechtýři. V roce 1974 můj kamarád narukoval do Brna a tím vlastně jeho účinkování u Fechtýřů skončilo. Víte, kdo to byl?

Viz foto.

Já-Fechtýř

Jardočka.

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. To už je pár let,kdy to začalo:-).Jinak Toma,Meďáka a ostatní Fechtýře moc zdravím.

    1. Milane díky za komentář!
      Těší mě, že se ozval další pamětník.
      S Tomem se vídáme dost často, hraje se svou skupinou každé pondělí v ověženě U Friedriců v Kladně.(Bývalých Kašáků).

Komentáře jsou uzavřeny.