O Talent Country Rádia

Před lety se mi dostal do ruky měsíčník „Pop Music Expres“, kde se vynikající pan Miloš Skalka, zamýšlí nad nejstarší C & W scénou Grand Ole Opry, která byla tak opěvována, že se úplně pozapomnělo, na druhou C & W nejstarší rádio show nazývanou Louisiana Hayride, přestože většina country a pop velikánů,začínala svou karieru právě na Hayride, než se dostali do Grand Ole Opry Show.
Například jedním z prvních zpěváků byl Hank Williams. Tam, se proslavily jeho písně,“Jambalaya“,
Setting the Woods On Fire“. Jim Reeves tam pracoval, jako hlasatel denních zpráv a ke zpěvu se dostával jen příležitostně. Smlouvu k vystupování zde měl i Johny Cash. Další zde začínající zpěvák, byl Elvis Presley, který v té době, byl nazýván „TheHillbilly Cat“.
Slim Whitman, pracoval jako pošťák, než vystoupil v pořadu Louisiana Hayride.
Samozřejmě, že tam vystupovali i umělci, kteří tam nezačínali, ale během své kariery, mockrát vystupovali. Flatt and Scruggs, Sonny James, Grorge Jones, Kitty Wells a celá řada dalších.
Proto, tohle vlastně píši, pod titulkem „Talent Country Rádia“, to je tak nádherná věc, kterou Country rádio rozjelo, pro začínající umělce. Jen tak dále a častěji, nemusí to být jen k nějaké příležitosti, ale průběžný průzkum naší hudby.
Například, mě by zajímala nová, trampská hudba, přece hraní písní ze 30tých let minulého století, není obraz současné trampské hudby, není přeci možné, že tento ryze český fenomén, úplně zmizel z povrchu naší hudební scény?!
Jestli si někdo, hned netroufá na soutěž „Talent Country Rádia“, může svou tvorbu zveřejnit,třeba přes naší Vandrtornu.

Podobné příspěvky