Ekologie, kouzelné slovo

Ekologie.
O tomto fenoménu bylo napsáno snad všechno, ale stačí se na to podívat pozorněji a zjistíte, že.
Jak říkal vodník Čochtan (krásně to namluvil Jan Werich),“když se díváte,semhle, ona stojí tůhle, po kolena ve vodě,má na hlavě břemeno, je šero a padá mlha,tak by jste si mohli myslet,že táámhle, by mohla stát, docela pěkná ženská“.
To přesně vystihuje podstatu věci.
Samozřejmě vybíjení velryb není v pořádku, ale také není v pořádku, že se kácí naše lesy, v zájmu jakési plánovitosti, těžby, nebo snad 5letého plánu? Stromy u silnic, protože by se někdo mohl zranit.
Že umírají, na stojato, to určitě není jejich vina, ale tun svinstva, které sypou silničáři.
Na polích nám rostou dočasné továrny, skladiště na nic a ekologické solární elektrárny. Do toho skla, betonu a plechu se jistě bude lépe vsakovat dešťová voda, než do lesa, nebo obdělaného pole.
A pak, že ubývá spodních vod. ODBORNíCI VARUJí!!!
Když se kouknu po ránu na nebe, místo červánků vidím stopy letadel, které rozvážejí humanitární pomoc, asi těm, kteří dopadli, jak co nevidět dopadneme my.
Hned vidím, že musím začít u sebe,přestat plýtvat vodou,energií,kouřit,jíst,chodit do lesa,abych snad nepoškodil mech, a nebo, neviděl ,ta zvěrstva,která tam ti hospodáři páchají, v zájmu lidstva.
Čáry Máry EKOLOGIE a co budeme jíst a pít?
To je přece jasné. Sojový chleba, sojové párky, sojové mléko, sojové maso.
Typické české jídlo, sójoknedlo,sójozélo a sójomaso.
ODBORNíCI již jistě zpracovávají studie, o kolik let se nám prodlouží život.
Nedávno, prošlo tiskem, že nějaké ekologické hnojivo, kterým se sója, u nich hnojí, když zafoukal vítr, otrávilo půl vesnice, ze které, tuto kvalitní, výživnou potravinu dovážíme.
Navždy, Ekologioptimista Jardočka.

Podobné příspěvky