Zpívající hospody na Kladensku

    Nedílnou součástí a tradicí trampských osad byly jejich sleziny. Tam se domlouvali  osadní záležitosti, jako je plánování vandrů, soutěží, potlachů a jiných akcí. Těch se většinou účastnili i kamarádi z jiných osad, kteří přišli na kus řeči, nebo se zvadlem, na vlastní akce a pochopitelně si i zahrát a zazpívat, protože to k trampům jaksi samo s sebou patřilo.

     Díky tomu se poznávali noví kamarádi, nové osady a v neposlední řadě i šířily nové, nebo již zapomenuté písně, které zde často zaznívaly. Tím by se dalo při troše nadsázky říci, že jsme se všichni se všemi znali a tak nebyl problém, když zrovna nikdo z vašeho okolí nejel na čundr, stačilo jít na nádraží a tam už jste slyšeli, „Ahoj kamaráde, kam jedeš tak sám, tak pojeď s námi“.

    Tyto sl威而鋼
eziny se konaly v některých kladenských hospodách, většinou čtvrté cenové skupiny s tolerantním personálem, který měl pochopení k hlučnější a někdy i drsnější zábavě.

     Proto bychom chtěli připomenout a oživit historii těchto mnoha již i zaniklých hospod a trampských paret, které se tam scházely.

Pokud má někdo něco o jejich oblíbené hospůdce a chce se podělit s ostatními, může nám je poslat na adresu : vandrtorna@centrum.cz 

Prosíme pouze  nahrávky, fota, videa a povídání rádi je zveřejníme, ale ne reklamy na Viagru a jiné zaručené a spolehlivé prostředky, my je opravdu, ale opravdu nepotřebujeme.

 Cancnul WabiJoeDědek.

Podobné příspěvky