První táborák na ,,Kamenitém campu“

Z Dewiho archivu
Do osadního plátku ,,HOBO“ napsal v roce 1969, nejmladší člen T.O. Tramp Boys
Kamarád Očko.
První táborák na ,,Kamenitém campu“
Jedné zimní soboty roku 1968 jsme vyrazili společně s Ďuznou a Šurym ke Žloukovicím na ,,Starou řeku“, kde jsme chtěli objevit nějaké pěkné místo pro zbudování ,,campu“. O jednom takovém jsme již nějaký čas věděli a tak jsme hned od autobusu k němu zamířili. Na místo jsme dorazili asi za půl hodiny.
Bylo to několik skalek uprostřed dubového lesa nad řekou, tvořící jakýsi přírodní předěl mezi údolím řeky a údolím lesního potůčku. Za skalkami byla louka a v okolí množství suchého ,,palivového“ dřeva! Bylo to místo, jaké jsme hledali!
Pod jednou skalkou jsme upravili malé ohniště. Tenkrát jsme ještě netušili, že oheň který teď vesele praskal, je prvním, ale zdaleka ne posledním, který na tomto našem ,,campu“ zahoří!
V okolí jsme objevili několik seníků a protože nám byla krutá zima tak jsme hned večer jeden vyzkoušeli.
Po návratu domů jsme ,,dumali“ nad tím, jak pojmenujeme naše nové tábořiště. Nakonec byl přijat návrh kamaráda Ďuzny. Když prý je kolem tolik ,,šutráků“ měly by se objevit i v názvu.
A tak jsme naše tábořiště pokřtili ,,KAMENITý CAMP!“
Spřátelené osady 1969
Tolik o minulosti.
A shodou okolností nám kamarádi poslali Fota ze současnosti.
Je to foceno 1.1.2012 na“ Kanenitém campu“.
Pro další fota jsem založil zvláštní rubriku,(„Kamenitý Camp„) protože přece jenom je to také už pěkný kus historie a nejenom naší, ale celé řady osad, které se účastnily našich potlachů a soutěží.
Řada osad a kamarádů už není, a tak si zaslouží aspoň takovou malou vzpomínku. Ostatní si jistě rádi připomenou ty krásné chvíle zde prožité. A nebo to může být i inspirace pro ty, kteří teprve začínají objevovat krásy trampingu.
1.1.2012

Podobné příspěvky