Podobné příspěvky
FAMIREDO
Z Dewiho archivu
FAMIREDO
Moderní country
Jeden z předchůdců FAMIREDA
S Vencou Mlynaříkem (za J.Tomišína) od naší největší konkurence z Dubí – BARCLAY.
A s novými bednami z truhlárny za Domem Oddechu (odd. propagace SONP)
a 40W TESLA plackami.
Venca přinesl tehdy vzácnou ECHOLANU (nahoře vpravo), která jeho sólům dodala další rozměr.
Vedle K. Cívky sedí Karel Kučera z Hostouně – sólák.
Neměli jsme žádnou doprovodnou kytaru ( :))) ), ale dva sóláky.
Host 45.výročí Močálů HPSK Grass
Po dlouhém hledání se nám podařilo najít i posledního člena, jednoho z pilířů skupiny Močálové a není to nikdo jiný než legendární Rudla Stránský „Říman“. Odešel před drahnými lety z Kladenské hudební scény, jako by se slehla zem. Nedávno nám hudební vánek zaševelil do ouška, že v jakési restauraci U Bukačů (Komořany) hraje vynikající kytarista tohoto jména. Vydali jsme se na inkriminované místo a skutečně jsme ho našli a tudíž mohli pozvat na oslavu 45. Výročí Založení Močálů, což nám přislíbil i s celou kapelou, že přijedou zahrát.
Malá ochutnávka je zde:
http://youtu.be/FqrHeQ66Djc
KUPA
Název Skupiny:
KUPA
|
Datum a místo vzniku skupiny(Hospoda a podobně):
|
Cca rok 1999, pravděpodobně club Bažina – Kladno
|
Zakládající členové(stačí přezdívky):
|
Míla Jelínek – KUĎOCH, Pavel Sýkora – PáJA počáteční písmena přezdívek KU PA = KUPA
|
Účast na soutěžích a podobně: Club Chaloupka Kladno, Club Bažina Kladno, Countryclub Dřevák . Kladno, Counryclub ACV Plzeň, Countryclub v Brandýse nad Labem, Club Stodola Kladno, Club Mexiko Rakovník, Klamovka Praha, K.C.Rakovník, nekolikanásobná účast na festivale Přílepská Bowle,na festivale Seton, festival Folkový obelisk, několikánásobné vítězství na soutěžním festivale Zbečenský kapr, předkapela Roberta Křesťana a Druhé trávy, vystoupení na akci Hry bez hranic – Louny, spousta hudebních aktivit a vystoupení dle sjednaných akcí po celé ČR, vydáno CD ve vlastní režii s názvem Nelly Kane
|
Stručné dějiny skupiny:Vznik skupiny se datuje do roku 1999, kdy po založení skupiny tato začala vystupovat po kladenských restauracích a soukromých klubech. Postupem času a po nekolikanásobné obměně muzikantů v průběhu let se počet členů kapely ustálil na čísle 7. V současné době kapela hraje v obsazení: basová kytara, 2xkytara, foukacíharmonika, mandolina, foukací harmonika, banjo, bicí. Kapela má široký výběr repertoaru a styl muziky, který kapela preferuje a který hraje, přechází od country přes bluegrass až po popgrass. Kapela má bohaté zkušenosti v podiovém vystupování, na festivalech, soukromých hudebních akcích, countrybálech, prestižních vystoupeních např. v divadle, divadelních klubech,countrybálech a countryzábavách, v případě potřeby disponuje kvalitní aparaturou s vlastním zvukařem a vlastním managerem skupiny.Díky tomuto širokému instrumentálnímu zaměření je kapela známa jak na kladenském okrese, tak i za hranicemi kraje.
|
Poznámky:
|
Grošáci – Slaný
Skupina vznikla na podzim v roce 1967, při Skautském oddílu Stopaři-Slaný.
Repertoár se skládal v podstatě z takové Tramp-country-folk změti.
Zakládající členové. Vedoucí-Jarda Dobner, kytara-bandžo-zpěv. Milan Janče, kytara-zpěv.
Miloš Škorna, kytara-zpěv. Později přicházeli, Ivan Kozák, housle-zpěv. Jirka Cabaj Pruskavec, kontrabas-zpěv. Po něm Zdeněk Vlasatý, baskytara-zpěv. Ivan Šimral, kytara-zpěv a zpěvačky Zdena Rohlová a Pavla Průchová.
Skupina se účastnila v roce 1971 Festivalu skupin v Houštce. V letech 1972, 1973, 1974, 1975 okresního kola Porta v Kladně, kde pokaždé postoupila do krajského kola Porta v Kutné Hoře v letech 1972-1975, kde získala v roce 1975 první místo ve folkových skupinách a účast na celostátním finále Porty 75 v Třebíči na Moravě.
Potom rozchod kvůli Základní vojenské službě. (čtyři odvedeni, dva odklady a dvě modré knížky.
Těch osm let, hráli u táboráků, na vandrech, na okresních a krajských Portách a bylo také pár koncertních vystoupení.
Tito GROŠÁCI tak skončili v říjnu 1975. Po návratu z vojny, část skupiny doplněná novými členy, hrála folkový repertoár ještě asi tak dva roky a pak pomalu zanikla.