Mařena z Rujany 2012 – 100 Let

Ahoj,

jen jsem chtěl nahlásit, že je od léta napravena nedbalost na Osadě Rujana. Štítek na pamětní desce je vyvěšen. Chvíli mě to trvalo, ale neznal jsem přesné datum narození. Přijmi, prosím omluvu.

Šerif Osady Rujana. Komentář :   https://vandrtorna.cz/1112zdenek-busek-marena/

Děkujeme za zprávu od současného šerifa osady Rujana Pavla Zelenky o nápravě, kterou si určitě Mařena zaslouží. Už jen díky jeho jménu pod, kterým ho znala trampská veřejnost Mařena z Rujany.

I když všichni, kdo Zděnka Buška alias Mařena z Rujany (ročník 1912) znali, víme, že si na žádné okázalosti nepotrpěl. Byl to prostě obrovský Tramp a nejen tělem(202cm), ale i svojí nádhernou duší a proto jsme Mařenu měli rádi.

Tím bych rád vzdal Hold k letošnímu stému výročí narození, tomuhle nádhernému Člověku, který některé z nás nenásilnou cestou přivedl ke skutečnému trampingu. Znal celou řadu věcí, které jsme jako trampská písklata neznali. Byl obrovský znalec přírody. Miloval kaktusy, dělal samorosty, nebál se si s námi ve svém věku zahrát hokej, fotbal, jet pod širák, nebo vzít do ruky kytaru a třeba s Buřtem Pepíkem Braunem zahrát u ohně písničky jejich mládí.

Nezapomeneme!!!

Jardočka.

 

 

 

Podobné příspěvky