Druhé překvapení

Druhé překvapení

To první překvapení byla ta po létech nalezená vlajka Tramp Boys.

Dnes bychom chtěli popsat to druhé překvapení, které přichystal kamarád Ďuzna!

Na loňských ,,Fekálnických hrách“, nám ukázal několik velkých knih, na jejichž deskách žlutě svítily nápisy 1969, 1970 atd. Byly to dvaačtyřicet let staré kroniky T.O. Tramp Boys, o kterých jsme neměli ani ,,páru“, které v ,,utajení“ psal kamarád Ďuzna, od roku 1969, kdy do Tramp Boys přestoupil ještě s několika kamarády z osady Sitting Bull.
První kapitola kroniky začíná nadpisem:

Poprvé s Dewim

Noví_Tramp_boys_na_Kačáku
Dědek,Šurry,Ajťa,Lepa,Dewi a Očko. Noví Tramp boys na Kačáku.
Začalo to jednoho květnového dne roku 1969, kdy nás šerif osady Tramp Boys Dewi pozval na společný vandr na Kačák. Byla to pro nás velká pocta, když člověk tak známý v trampských kruzích, projevil zájem o naší osadu.Nemohli jsme se dočkat dne, kdy jsme měli vyrazit!
Konečně sobota! Stojíme na křižovatce a čekáme příchod Dewiho. Je tu polovina naší osady Sitting Bull: Dědek(Wabi Joe), Lepa, Ďuzna, Šury, Ajťa a Očko. Po chvíli přichází Dewi. Jeho vzhled je přesně takový, jakého jsme si ho představovali! Opálený obličej s černýma jiskrnýma očima a s černým knírkem. Na hlavě červený ,, paragánský“ baret, z pod kterého vykukují černé vlnité vlasy. Oblečen je do zelené košile, batla a džínsů, zastrčených do vysokých kanadských bot. Na zádech se mu pohupuje ueska a banjo, u pasu nůž. Pozdravy,stisky rukou a za chvíli již šlapeme na Dědkův Mlýn.
První zastávku děláme na osadě Údolí mlhy, kde navštěvujeme populárního Pepíka Buřta Brauna a na Rujaně Mařenu. Opouštíme Kačák a vydáváme se na Podkozí, kde si v osadním ,,Kvelbu“Ttramp Boys necháváme bagáž. Scházíme do osady Údolí oddechu, kde nám šerif Dandy vypráví o historii osady. Večer jsme opět v ,,Kvelbu“, povídá se a zpívá. Když je zábava v nejlepším,vystupuje Dewi s návrhem, zda-li bychom se chtěli stát členy osady Tramp Boys? Potom odchází a nechává nás abychom se domluvili. Domluva netrvá dlouho. Ovlivněni zážitky dnešního dne a slávou osady Tramp Boys na trampském nebi jednohlasně souhlasíme s tím, aby osada Sitting Bull přešla pod osadu Tramp Boys! Vyvstává však otázka, co tomu řeknou ostatní hoši z osady, kteří zde nejsou? Nakonec sdělujeme Dewimu, svoje konečné rozhodnutí. Zda-li přejde do osady Tramp Boys celá naše osada slíbit nemůžeme, ale my zde přítomní jsme ochotní do T.O. Tramp Boys vstoupit a zda se tak rozhodnou i ostatní,oznámíme dodatečně!
Druhý den ještě pohovoříme s šerifem Ú.O. Dandym, na Lonne Staru navštívíme ,,trampskýho slavíka“ Oldu Vrtišku. Dewi mu něco napíše a namaluje do osadní kroniky a vydáváme se na zpáteční cestu do Kladna.
V nohách máme čtyřicet kilometrů, ale s vandrem jsme spokojeni!
Na_Hřebenkách_noví_Tramp_boys
Šurry,Lepa,Ďuzna,Dědek,Ajťa a Očko. Na Hřebenkách noví Tramp boys.
Po návratu do Kladna svoláváme všechny kluky z osady a seznamujeme je s Dewiho návrhem. Rozhodnutí je takové: Do osady Tramp Boys odchází – Ďuzna, Dědek, Lepa, Šury, Ajťa, Očko a Šňůrka.
V osadě Sitting Bull zůstávají – Jardočka, Bury, Juraj, Mili Bobr, Šťágr a Gento. Později přijímají do osady Kodrce, Kraťase, Eifela a Kljůšu.
Osada Sitting Bull existuje dál!
Zápis do ,,utajené“ kroniky, v roce 1969 spáchal kamarád Ďuzna, pozdější zástupce šerifa T.O. Tramp Boys
. Na Hřebenkách noví Tramp boys

Podobné příspěvky