Něco o Country Půdě

To, když jsem v poslední době absolvoval nevím už kolikátou smutnou povinnost vyprovodit kamaráda na poslední cestu a uvědomil si, jak se s oblibou říká:“Už se kácí v našem lese“.
Také jsem tam potkal mnoho kamarádek a kamarádů, které jsem neviděl mnohdy desítky let, i když bydlí třeba jen na opačném konci Kladna. Proč se máme setkávat jen na pohřbech?
Tehdy mě napadlo, proč neudělat takové neformální setkávání (jakousi slezinu, či potlach). Lidiček, kterým ještě nevyvanula vůně táboráků, neutichly bílé skály, banja a kytary. Zkrátka přátel spřízněných duší.
Proto jsem vlastně začal od června 2010 pořádat, každý poslední čtvrtek v měsíci.
„Večery přátel country a trampské hudby“, v Baru na Půdě (ve Floře) a podle něho, tyto večery pojmenoval: „Country Půda„.
Začal jsem zvát kapely a kamarády hrajících v různých Kladenských hospůdkách, aby přišli zadarmo (nezištně), zahrát pro kamarády. Nechtěl jsem, aby se hned od začátku do těchto večerů zatahovaly peníze, podle hesla “ Trampi sobě a kamarádi pro kamarády“. Jednak aby se nevybíralo vstupné, které by mnohé odradilo, a protože peníze jsou cesta do pekel, plodí závist a hlavně mezi kamarády nepatří. Nebo už někdy někdo slyšel, že by se chodilo hrát k táboráku za honorář?
Zatím se tyto večery rozjíždějí pomalu a potichu. I když už zde vystoupily kapely jako:
Gladly S.W., 3 & 1/2 Band, kamarádi od Černé Máry, Poledňáci, Savci od Mamuta, Fechtýři a Stará parta z Racandy.
Všem bych chtěl dodatečně poděkovat za pěkné písničky a nevšední zážitek, ale hlavně za ochotu přijít zahrát bez honoráře. DíKY!
Poslední čtvrtek v měsíci pořád platí, přijďte pobejt, nebudeme přece čekat: Až nás andělé…
Wabi Joe 14.4. 2011

Podobné příspěvky