Hudební Pohár dnes 13.10.2010

Píseň“ Vítr nad Berounkou„, opět, DíKY VAŠIM SMSkám postupuje do dalšího kola.
Je to úžasný úspěch, této velmi mladé skupiny,(z pohledu jejího vzniku, asi 2roky),
jak díky Vaší přízni, válcuje staré a dobré hity.
Na jejich hudbě je asi něco magického.
Poslouchal jsem dopoledne Country Rádio a při vyhlašování vítěze duelu, moderátor Milan Schmidt,to komentoval slovy,“Není třeba čekat na poslední aktualizaci hlasů, Gladly S.W. s písní Vítr nad Berounkou, jasně vyhrává 90% hlasů a přicházejí další“.
Co, dodat? „Bříška„, jak si ji sami posluchači pojmenovali, jsou super!
Je to prostě hudba, která má hlavu, patu. Písničky mají děj, melodie to krásně podbarví a hrají to skuteční muzikanti srdcem.
Hodně lidí se ptá co to vlastně znamená,Gladly S.W.
Já odpovídám, v mém překladu:
Gladly = pohodový, S. =spokojený, W. = víkend.
Jejich písničky pro mne navozují přesně, tuto atmosféru.
Celkově k Poháru.
Asi už bylo potřeba udělat akci, kterou uspořádalo Country rádio, trochu provětrat a oživit nabídku pro posluchače. Už to vypadalo, jako když, je jen pár vyvolených, ti mají doživotní úspěch zaručený a v mnoha případech i dědičný. To platí i v ostatních žánrech.
Jsou možnosti různých, žebříčků a podobně, podle žádanosti té které písničky.
Podle hranosti, to je zavádějící, to závisí na moderátorovi, co se mu zrovna líbí a jakou má zrovna náladu. Podle prodaných CD, to asi také není to pravé a ořechové, jak nám nedávno převedla jistá rumunská operní pěvkyně, když si u nás nakoupila, jako dárky pro své fanoušky, svojí vlastní nahrávku,(tuším asi 3000ks.) a tím jasně vyhrála žebříček prodejnosti CD. To, cosi napovídá, o popularitě i ostatních celebrit.
Dnes je trochu jiná doba, nikdo nikoho nemusí přemlouvat, aby mu vydal jeho práci. Něco umím, nahraju, upravím a šup s tím na internet. Nač CD, gramofonové desky, a jiné zbytečnosti. Svoje dílo si sám prodám, zdaním a nemusím živit nějaké lehkoživky. Když přijde úspěch, dobře, když ne, aspoň tolik netratím. To si samozřejmě producenti uvědomují a po celém světě vznikají Megasoutěže,ze kterých, jen málo kdy, vypadne skutečný talent. A když, tak ho nechají chvíli zářit a šup ke starým a osvědčeným kádrům.
To bylo jen takové malé zamyšlení.
Gladly S.W. Moc gratuluji k dnešnímu postupu a držím palce do dalšího klání, tentokrát s KTO a jejich písní „Bojovské údolí“.

Podobné příspěvky