Potlach KÚB 10.9. 2011

Krásná vzpomínka na potlach Kamarádů Údolí Berounky.
Z 10.9. 2011 v Račicích nad Berounkou.

Podobné příspěvky

  • Happy end!

    Hudebník Dave Carroll měl problém se společností United Airlines která rozbila jeho milovanou kytaru Taylor v ceně – na koruny – asi 66.000,- Kč, během přepravy.
    Požadoval samozřejmě uhrazení škody. Dohadoval se o tom s United Airlines 9 měsíců a konečný verdikt manažera společnosti zodpovědného za vztahy se zákazníky
    zněl, že společnost vinu nepřiznává a nic neuhradí. Dave řekl, že mu nezbývá nic jiného než natočit video kde popíše celou událost a umístit ho na YouTube.
    Manažer mu odpověděl: „Tak hodně štěstí!“.
    Dave video natočil a na YouTube má veliký ohlas, dosud ho vidělo přes 11 milionů lidí!
    Společnost United Airlines ho kontaktovala a nabídla mu vyrovnání pokud video stáhne.
    Jeho odpověď byla „Děkuji, ale to neudělám. Hodně štěstí!“.

    Firma Taylor mu darovala dvě nové kytary protože po velkém úspěchu klipu prudce vylétly prodeje tohoto modelu kytary!

  • Ljuba Hermanová

    Dnes by oslavila své 97. narozeniny. Paní Ljuba Hermanová. Vlastním jménem Luběnka Hermanová. Narodila se 23. dubna 1913 v Neratovicích.
    Na žebříčku české populární hudby, je právě Ljuba Hermanová,považována za ženu zakladatelku moderního českého šansonu, která předznamenala pozdější tvorbu dalších vynikajících českých šansoniérek, jako byla Eva Olmerová, Judita Čeřovská či nekorunovaná královna českého šansonu paní Hana Hegerová.
    V 60. letech byla nejuznávanější českou šansoniérkou s bohatým výrazovým rejstříkem od šantánového popěvku až po blues.
    Byla to opravdu výjimečná žena, první dáma českého šansonu se vším všudy.
    Ve Werichově a Voskovcově komedii PENíZE NEBO ŽIVOT (1932), zazpívala slavnou píseň,od Jaroslava Ježka,
    Život je jen náhoda„.
    Ljuba Hermanová
  • Waldemar Matuška 30.5.2010

    Dnes je to právě rok,kdy nás opustil, tento fantastický člověk a muzikant.
    Na jeho památku, bych chtěl zde zveřejnit jednu příhodu, kterou mám zapsánu hluboko v srdci.
    Na jedné z našich výprav na hrad Okoř , jsme se setkali s panem Waldemarem Matuškou.
    Nikdo si nedovede představit, ty mladý kluky, kterými jsme v tu dobu, byli my.(12-13 let).
    Otevřené huby, vyvalené oči a jak jinak, když potkáte svého skoro Boha.
    Pan Matuška tam hrál s jakýmisi trampi, tak očumujeme a najednou kamarád Luďek povídá,
    řekneme si o Canc.
    Jdeme za NíM, „pane Matuška, cacnete nám do cancáku“.
    Teď přišel šok, že jsme si málem cinkli do trenek. On odpověděl,“Já jsem Walda“ a podával nám ruku. Potom cancnul,“Luďkovi Walda“, bohužel nevíme,kde ten cancák skončil,Luděk zemřel před 6ti lety.
    No něco neskutečného od takové celebrity, za jakou jsme ho považovali.
    Potom jsme se dočetli v novinách, jaké se pořádají orgie, na Okoři, u paní Hermanové ve mlejně.
    My jsme samozřejmě věděli, že to není pravda, Walda byl srdcem tramp a to se tehdy nesmělo.
    Pak se dočtete, proč si zničil karieru, že začal zpívat se skupinou KTO, proč tito radílkové,
    neporadí třeba paní Peckové, že by jí seděl, třeba Hip-hop.
    Já jsem bral Waldu, jako muzikanta, člověka a trampa.
    Tím pro mě zůstane a na vždy!
    Díky Waldo!
    Walda
  • CR Pohar B 22.10. 2010 v 09,56hodin

    Obrovskou GRATULACI posíláme, Gladly S.W. a PíSNIČCE „Vítr nad Berounkou“!
    Je vidět a ocenilo to i Country Rádio, že Kladno je velmi silné. Tak obrovskou podporu, pro
    „Naše Kluky“ z Gladly S.W. nikdo nečekal! Je to prostě pecka. Vyhrát 65% hlasů, proti tak nadupanému soupeři, kterým jistě byli slavní Greenhorns se svou, překrásnou písní
    „Bílá kytka“. Nuže, „Vítězi Sláva a Čest Poraženým“.
    Opravdu jsem zamáčkl slzu v oku při vyhlášení, že „Bříška“ a Gladly S.W. postupují do poslední desítky vyvolených. V ten moment jsem si vzpomněl na rčení, mého dlouholetého kamaráda, Miloše Dandy(už,také odešel na věčný vandr), „Nechť roste a vzkvétáá, Méé rodnéé Kladéénko“.
    To prostě hovoří za vše.
    Myslím, že Kladno je dost velké a silné, máme zde celou řadu již celosvětově uznávaných „Rodáků“ (je řeč pouze o hudbě a umění). Každý je trochu patriot a písnička,
    Vítr nad Berounkou„, nám mnohým mluví z duše. Ne každý, musí,(může) jezdit do Řecka, Egypta, když muže za 30 minut být na Kladenské Riviéře a tam se potkávat s kamarády,
    nejen z Kladna, ale z celého světa, kterým rozumí, protože mluví stejnou řečí,(můj ex soused nevynechal jednoho „Zbečenského kapra“ a to jezdí, jen z Canady).
    A tuhle překrásnou krajinu nám barvitě připomíná, právě zmíněná písnička,“Vítr nad Berounkou“ kde nám autor Josef Mareček, coby rozverný větřík, popisuje své pocity.
    Vážené Gladly S.W. už to, že jste v první DESíTCE, JE OBROVSKý ÚSPĚCH a jsem přesvědčen, že to z daleka, NENí poslední. Nikdy nezapomínejte na své rodné Kladéénko a Ono vám to vrátí.
    Patrioti nevymřeli.
    No a co Vás čeká,to nebude vůbec žádná legrace. Už to obsazení poslední Desítky.
    Už Vás čekají jenom samé „Star„, ale důvěřujte, svým kamarádům a fandům, dnes už z celé naší Republiky.
    Pro Fandy, kteří chtějí hlasovat:
    Hlasování do FINáLE turnaje o HUDEBNí POHáR COUNTRY RADIA
    Od 22.října 15:00 do 26.října 23:59 můžete hlasovat pro Absolutního Vítěze Poháru.
    Napište SMS ve tvaru: CR 1 až 10. Podle toho, koho chcete, aby vyhrál.
    Třeba takhle může vypadat,Pohar se už nepíše oni to zkrátili na: CR 2
    a poslat na číslo 900 06 03 POZOR!!! Pouze a jen, na toto číslo, jiné neberou!!! A Váš hlas propadne a jsou to vyhozené peníze!!!
    (cena sms je 3,-Kč včetně DPH od všech operátorů. SMS bohužel nelze posílat ze zahraničí).
    Takhle vypadají čísla pro SMS
    Soutěžní
    Číslo Písnička Interpret
    1) Žádná jiná Radek Tomášek
    2) Vítr nad Berounkou Gladly S.W.
    3) Toulavej Vojta Kiďák Tomáško
    4) Tam u nebeských bran Michal Tučný
    5) Snídaně v trávě Michal Tučný
    6) Sbohem Angelino Robert Křesťan
    7) Pravda a lež Jarek Nohavica
    8) Karlínský nábřeží Helena Maršálková
    9) Letní den Radek Tomášek
    10) Mám jizvu na rtu Jarek Nohavica
    Tady dole jsem si dovolil ukázat, jak mají velmi dobře nakročeno
    Mají velmi pěkně nakročeno
  • Pedrák 12.3. 2010

    Dnes, by oslavil své 67. narozeniny kamarád Jindra Pedrák Pitra.
    Vynikající kytarista a muzikant ze skupiny Hoboes.
    Svou hrou na kytaru, hlavně basováním, nádherně podbarvoval jejich muziku a tím ji vtiskl,nesmazatelně svůj rukopis.
    Kdo zná písničku Mrtvej vlak, od skupiny Hoboes, ví o čem mluvím.
    Wabi a Miki Ryvolovi s Pedrákem, v 60tých letech minulého století,dali naší trampské písni,
    úplně nový styl, který je všeobecně znám, jako Hobousárny.
    Za to jim patří, Velký Dík.
    Jindra Pedrák Pitra
  • Zděnek Bušek-Mařena

    Čas letí jako koňské spřežení!
    A tak 5. prosince 2011, to bude již 25 let, kdy odešel tam odkud není návratu, ve věku 76 let, náš dlouholetý kamarád, poslední skutečný tramp ze staré gardy T.O. RUJANA, výborný volejbalista a kytarista, stále usměvavý Zdeněk Bušek, mezi trampy známý pod přezdívkou ,,MAŘENA“.
    V době, kdy jeho osadní vrstevníci na obrazovce sledovali televizní seriály, jezdil s námi, o generaci mladšíma klukama s Tramp Boys, Sitting Bull, nebo Šestáky, ve svém neodmyslitelném kloboučku s usárnou na zádech, každý týden na ,,vandry“, za jakéhokoliv počasí, v létě i v zimně – pod ,,širák!“
    ,,Mařena“ bezesporu patřil mezi výrazné postavy kladenského trampingu, kterému věnoval celý svůj život!
    A tak kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi!
    Za T.O. Tramp Boys
    DEWI
    Mařena z Rujany